Sandbox w google a pozycjonowanie SEO

Sandbox - filtr nakładany za linki.


Sandbox (z ang. piaskownica) to drugi w kolejności bardzo często nakładany filtr, który dla większości pozycjonerów stanowi największe zagrożenie. Sandbox jest to filtr bezpośrednio związany z czynnikiem o największym wpływie na pozycję strony, czyli oczywiście o linki prowadzące do witryny a dokładniej o ich anchory.
Filtr polega na czasowym filtrowaniu i nie wyświetlaniu strony internetowej pod konkretną frazą/frazami czy słowem kluczowym w wyszukiwarce. Kara jest najczęściej przyznawana młodym stronom, oraz tym stronom, które są silnie pozycjonowane pod jedno lub zbyt mało słów kluczowych zazwyczaj ze słabej jakości stron. Aby uniknąć kary, należy zadbać o zróżnicowanie anchorów oraz dywersyfikacje pochodzenia linków. Bardzo ważna jest również ilość dodawanych linków oraz przyrost w czasie. Granica do otrzymania filtru nie jest stała i zazwyczaj ciężko określić granic, po której przekroczeniu, zostanie nałożony filtr.
Kara trwa od 3 do nawet 12 miesięcy. W tym czasie Google nie bierze pod uwagę linków z określonym anchor textem i wrzuca je do poczekalni, bardzo ważne w tym czasie jest zdobywanie nowych mocnych linków generujących ruch a co za tym idzie bardzo wiarygodnych. Wychodzenie z filtra nie jest łatwym zadaniem, należy konsekwentnie linkować, stopniowo zmniejszając udział filtrowanych fraz w anchorach linków i tak aż do skutku. Co najważniejsze po wyjściu z filtra strona zazwyczaj wraca na te same lub jeszcze wyższe pozycje!
Komentarze facebook (polub nasz profil na FB aby je zobaczyć):