Pozostałe narzędzia do pozycjonownaia

Harvestery, analiza linków i pozycji w wysuzkiwarce.


Harvestery

Są to programy służące do przeszukiwania sieci i znajdowania stron zawierających interesujący nas kawałek treści lub kodu HTML. Działają na podobnej zasadzie do wyszukiwarki Google przechodząc po linkach pomiędzy stronami linkującymi między sobą. Interesujące nas treści lub części kodu html są to tzw. footprinty. Dla skryptu wordpress jest to np. napis "Powered by Wordpress" znajdujący się zazwyczaj w stopce strony. Jeśli chcemy przykładowo uzyskać adresy stron związanych z ubraniami i opartych na skrypcie wordpress, podajemy słowa kluczowe np. odzież, ubrania, ciuchy, oraz footprinty odpowiednie dla tego typu skryptu. Po zakończonym wyszukiwaniu listę zwróconych stron dodajemy do automatu, który automatycznie doda wpisy z linkami na wcześniej wyszukanych stronach. Najpopularniejszym harvesterem jest program ScrapeBox.

Analiza pozycji, linków i konkurencji

Oprócz wcześniej wymienionych programów służących bezpośrednio do zdobywania linków niezbędne są narzędzia do analizy pozycji i pochodzenia linków. Narzędzia tego typu są to zazwyczaj serwisy internetowe, płatne lub bezpłatne w zależności od wymagań. Bez sprawdzania pozycji strony na wybrane frazy nie jesteśmy w stanie dobrze pozycjonować witryny.

Narzędzia, serwisy do sprawdzania pozycji w wyszukiwarce:

  • webpozycja.pl,
  • stat4seo.pl,
  • cmonitor.pl.
Oprócz sprawdzania pozycji na wybrane frazy niezbędna jest również analiza pochodzenia linków i rozkład anchorów prowadzących do naszej witryny. Listę linków do naszej witryny możemy również pobrać z narzędzi Google dla webmasterów, jednak jest to tylko i wyłącznie lista domen posiadających linka do naszej witryny bez żadnych dodatkowych informacji na temat anchorów czy typu linków.

Narzędzia do analizy linków i popularności domeny:

  • suite.searchmetrics.com,
  • alexa.com,
  • Ahrefs.com,
  • serpstat.pl.
Komentarze facebook (polub nasz profil na FB aby je zobaczyć):